Korzyści dla zdrowia ludzi

WZROST ODPORNOŚCI, OGRANICZANIE STANÓW ZAPALNYCH, NEUROPROTEKCJA

(projekt RPLB.01.01.00-08-0017/18)
 

Badania, przeprowadzone w ramach Projektu Unijnego przez Akademię wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Agrapak Sp. z o.o.,  na grupie 65 osób czynnie uprawiających sport wykazały, iż:

  • Podaż koncentratu siary Colostrum PRP trenującym zawodnikom w ilości 3,2 g na dzień przez 6 miesięcy, spowodowała korzystne zmiany w składzie ciała badanych (obniżenie tkanki tłuszczowej i przyrost masy mięśniowej). Niższy poziom cytokin prozapalnych (IL-6 i TNFα) wykazany jedynie w grupie otrzymującej siarę oraz wzrost IgG potwierdza korzystne działanie tego suplementu na układ immunologiczny, co pozwala na rekomendację dla sportowców poddanych znacznym obciążeniom wysiłkowym. Wykazano także korzystny wpływ suplementu na parametry wydolnościowe, a mianowicie wydłużenie czasu wykonania wysiłku tzw. „do odmowy”.
  • Spożywanie koncentratu siary, przez swoje synergistyczne działanie związane z polepszeniem własności immunologicznych, przywraca stabilność emocjonalną  poprzez ograniczenie odczuwanych  stanów lekowych, polepszenie  koncentracji i podniesienia nastroju .
  • Uzyskane wyniki badań wskazują, że suplementacja zawodników siarą ma pozytywne oddziaływanie na organizm.
  • Nie wykazano wpływu podaży siary bydlęcej na poziom IGF 1 u badanych, co pozwala stwierdzić, że w zastosowanej dawce (3,2g) suplement ten może być stosowany u zawodników wyczynowych.

Pobierz raport (1) „Wpływ suplementacji siarą na wybrane parametry równowagi prooksydacyjnej, stan zapalny i gospodarkę żelazem u zawodniczek trenujących koszykówkę.”

Pobierz raport (2) – „Raport końcowy z wykonania badań nt.: Wpływ suplementacji siarą na wybrane parametry stanu zapalnego i gospodarkę żelazem u zawodników trenujących piłkę nożną.”

Pobierz raport (3) – „Neuroprotekcyjne oddziaływanie siary bydlęcej”

 

WPŁYW PODAŻY KONCENTRATU SIARY BYDLĘCEJ (COLOSTRUM) NA POZIOM STRESU I LĘKU U LUDZI ZE ZDIAGNOZOWANĄ DEPRESJĄ

(projekt RPLB.01.01.00-08-0017/18)
 

Pobierz raport „Wstępny raport z realizacji projektu badawczego: „Wpływ podaży koncentratu siary bydlęcej (colostrum) na poziom stresu i lęku u ludzi ze zdiagnozowaną depresją”

 

BIOAKTYWNE COLOSTRUM DLA KOSMETOLOGII

 

Zastosowanie colostrum w chorobach skóry związane jest z jednej strony z skuteczną regulacją i usprawnieniem przebiegu reakcji zapalnej,przez LFR,LPR,PRP,LIZ co doprowadza do zminimalizowania zniszczeń w tkankach wywołanych przez zapalenie, a z drugiej z dostarczaniem całej gamy aktywnych czynników colostrum, które maja działanie anaboliczne –hormony,enzymy,poliamidy ,kwasy nukleinowe,glikoproteiny,aminokwasy. W składzie colostrum ogromną rolę pełnią dwa istotne czynniki odpowiedzialne za proces odbudowy, usprawniania i regeneracji tkanek, w tym skóry; są to EGF (naskórkowy czynnik wzrostu) i VEGF (czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego). Ich suplementacja bezpośrednio w miejsce uszkodzenia skóry umożliwia wrastanie nowych naczyń włosowatych oraz pokrywanie jej naskórkiem.

Drugim istotnym elementem jest tłuszcz  bezwodny (ACF) z całą gamą wyjątkowych kwasów tłuszczowych, witaminami A, D, E, K, koenzymem Q10 i wieloma innymi składnikami.

Colostrum Lab - największy polski producent siary bydlęcej w proszku.